Jak dbać o Pupila?


Wzrost świadomości sprawił, że ludzie zaczęli troszczyć się o zwierzęta tak samo jak o bliźnich. Miłość do zwierzaków sprawiła, że powstają coraz liczniejsze placówki, które mają na celu pomoc tym bezbronnym istotom. Schroniska, gabinety oraz profesjonalne lecznice to nie wszystko. Nagłe przypadki takie jak potrącenie zwierzęcia przez samochód czy zatrucie – wymagają natychmiastowej interwencji lekarza weterynarii. W takich sytuacjach pomocny okazuje się dyżur weterynaryjny. Jeśli twój pupil uległ wypadkowi, nie zwlekaj. Szybka, fachowa pomoc może uratować życie zwierzęcia nawet w stanie krytycznym.

Dyżur weterynaryjny – szybka pomoc w każdej sytuacji

Pamiętaj, by zawsze reagować w sytuacji gdy zwierzęciu dzieje się krzywda. Sytuacje gdy kierowca potrąciwszy leśne zwierzę, odjeżdża bez sprawdzenia jego stanu są często spotykane. Zostawienie sarny na pewną śmierć w strachu przed mandatem, to zachowanie godne potępienia. Wezwanie odpowiednich służb, które przetransportowały by ranne zwierzę na dyżur weterynaryjny to najodpowiedniejsza rzecz, jaką można zrobić w sytuacji spowodowania takiego wypadku.

Ratownicy z prawdziwego zdarzenia

Weterynarze pełniący dyżur z pewnością podejmą się ratowania każdego zwierzęcia, od domowych pupili po dużych przedstawicieli fauny leśnej. Lekarz weterynarii to nie jest zwykły zawód, to służba wynikająca z powołania i miłości do zwierząt. Całodobowy dyżur weterynaryjny powstał po to by uratować jeszcze więcej bezbronnych żyć. Fachowa interwencja doświadczonych lekarzy daje ogromne szanse na wyjście nawet z krytycznej sytuacji.