Dlaczego kupujemy plakaty wielkoformatowe?


Czasami potrzeba czegoś więcej niż standardowej wielkości plakatów, banerów, czy też naklejek reklamowych. Czasami dopiero plakaty wielkoformatowe załatwiają sprawę zwiększenia sprzedaży. Warto dowiedzieć się na ten temat odrobinę więcej, chociażby po to, by na przyszłość wiedzieć, czy chcemy skorzystać z możliwości, jaką dają nam tego rodzaju plakaty.

Czym są plakaty o zwiększonym formacie?

Jest to jednak z najpowszechniejszych form reklamy, która ma za zadanie wizualnie wpływać na naszego potencjalnego klienta. Bardzo efektowny wygląd generuje efektywne dotarcie do klienta, który zafascynowany ofertą z łatwością i dużą szybkością stanie w naszym progu. Dobrze jest posiadać kilka indywidualnie zamówionych plakatów tego rodzaju, ponieważ reklama to dźwignia handlu, a jeśli jest oferowana odbiorcom w formie tak atrakcyjnej, to będzie to niezwykle wytrzymała i sprawna dźwignia.

Czy plakaty wielkoformatowe muszą być duże?

Nie. Zamysł zaproponowania klientom możliwości drukowania plakatów wielkoformatowych miał na celu zwiększenie ich pola do manewru. Druk wielkoformatowy oznacza, że klient może sobie zażyczyć wydruk zaprojektowanej grafiki w dowolnym rozmiarze do szerokości standardowych 150 cm. Ta konkretna szerokość podyktowana jest wielkością maszyn drukujących tego typu materiały reklamowe. Plakaty wielkich formatów oferowane są zazwyczaj w druku solwentowym, co daje im zdecydowanie większą trwałość zewnętrzną niż w przypadku zamawiania plakatów drukowanych typowo cyfrowym lub offsetowym sposobem. Warto zawsze zdecydować się na lepszą jakość, bo to się po prostu opłaca.